Italmec Sp. z o.o.

Italmec

Specjaliści w produkcji linii, maszyn i oprzyrządowania do ciągnienia drutu stalowego nisko/średnio i wysokowęglowego oraz stopów, a także drutów spawalnicznych: CO2, proszkowych, drutów do spawania łukiem krytym, aluminiowych i nierdzewnych.

ROZWÓJ I INNOWACJA TO NASZE MOTTO

Firma ITALMEC, założona w 2006 roku, działa w sektorze ciągnienia drutu stalowego, oferując swoim klientom pełną gamę maszyn i urządzeń.

W szczególności ITALMEC projektuje i produkuje maszyny do ciągnienia takie jak ciągarki na sucho do drutu stalowego nisko, średnio i wysokowęglowego, rozwijarki pionowe i poziome, nawijarki statyczne i dynamiczne, nawijarki pionowe i poziome, pojedyczne i podwójne, nawijarki przesuwne, czyszczarki mechaniczne, czyszczarki na pas ścierny lub szczotkowe, linie do powlekania drutu (borax) oraz wyposażenie takie jak zaostrzarki do drutu, urządzenia do zaostrzania drutu i nawlekania ciągadeł, wywrotnice szpul i kręgów. Każda maszyna jest zaprojektowana oraz wykonana w sposób, który pozwala na spełnienie wymagań produkcyjnych Klientów zarówno pod względem ilości, jak i jakości produktu finalnego.

30 listopada 2018 roku ITALMEC nabył markę WWM z jej know-how (projekty i patenty) i kontynuuje produkcję maszyn do produkcji drutu spawalniczego takich jak linie do ciągnienia na mokro, linie do miedziowania drutu, linie do przewijania precyzyjnego, beczkarki, itp., zapewniając Klientom pełną gamę produktów, a także pomoc technologiczną w procesie produkcji. ITALMEC jest kontynuacją działalności WWM i może zapewnić swoim klientom techniczne i technologiczne doświadczenie w produkcji produktów spawalniczych, takich jak drut spawalniczy CO2, drut do spawania łukiem krytym, proszkowy, aluminiowy, druty ze stopów i nierdzewne.

Wysoko wyspecjalizowany dział techniczny przygotowuje projekt indywidualnie dopasowany do potrzeb Klienta, analizując szczegółowo proces produkcji i dostosowując do niego parametry i charakterystykę maszyn.

Od 28.12.2020 w wyniku wejścia kapitału niemieckiej firmy EJP Maschinen GmbH zmieniła się struktura akcjonariatu firmy Italmec. Dzięki bogatemu doświadczeniu i wieloletniej obecności firmy EJP na rynku ciągnienia, współpraca obu firm zapewni Italmec możliwość rozwoju na tych rynkach, na których do tej pory firma Italmec nie była obecna.

Jedną z mocnych stron firmy jest serwis posprzedażowy. Na szczególną uwagę zasługuje uruchomienie maszyn dostarczonych przez ITALMEC, które nie jest zwyczajnym rozruchem mechaniczno-elektronicznym, ale uruchomieniem produkcji. Serwis posprzedażowy zapewniony jest przez personel techniczny, który jest zawsze do dyspozycji Klienta.

ITALMEC zawsze wychodzi naprzeciw potrzebom swoich Klientów i jest firmą otwartą na rozwój oraz innowacje implementowane podczas procesu produkcji. Rozwiązania techniczne konsultowane są z Klientami, dzięki czemu ITALMEC jest nie tylko producentem maszyn, ale także konsultantem technologicznym.

Kolejną mocną stroną firmy jest fakt, iż w przeszłości wielu naszych techników pracowało bezpośrednio przy procesie produkcji drutu, zdobywając ogromne doświadczenie, które jest widoczne w każdym szczególe produkowanych przez naszą firmę maszyn – jest to znak rozpoznawczy, który wyróżnia ITALMEC spośród innych producentów.

 

Gazele Biznesu 2012

Gazele Biznesu 2018

Gazele Biznesu 2019

Italmec Sp. z o.o.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2021